Archiv rubriky: Články o kyudo

Vánoce

Při posledním keiko přišel ježíšek. Ti, co nemohli přijít se můžou těšit na „dárky“ po novém roce. Užijte si svátky a uvidíme se za dva týdny 4. ledna 2022

Začátek další sezóny (září 2020)

Po konci letních prázdnin nám zase začne keiko. Stále na velké galerii v tyršově domě každé úterý od 17-20h.
Letos je první úterý hned 1. září.

Informace pro nové zájemce: Vemte si něco pohodlného na cvičení a ponožky, které se trochu zašpiní. Na začátku se bude cvičit chození a držení těla.

Aktivity před letními prázdniny (po 11.5.2020)

Aktualizace:
Sokol otevírá tělocvičny od 13.5. a naše prví keko po dlouhé pauze bude 19.5. čas je stejný od 17 do 20h.

Jiné veřejné akce zatím nejsou známy. Jak nám organizátoři dají vědět, přidáme sem informace.

(stará zpráva)
Zdravím všechny. Kvůli nouzovému stavu jsou sportovní akce v uzavřených prostorách zakázaná. Nejbližší termín ukončení nouzového stavu, o kterém vláda ještě jedná, je 25. května. Doufejme, že bychom mohli mít keiko ještě v červnu. Když ne, tak zkusíme vymyslet nějakou aktivitu venku.

Seminář Votice 2016 (14. – 17. 7. 2016)

Desetileté výročí jsme letos poprvé oslavili při našem tradičním semináři ve Voticích. Sešel se nás rekordní počet a tři dny intenzivního tréninku i zanícených diskuzí byly na konci vidět na každém.

16 položka(ek)

Přednáška o kjúdó v klášteře v Teplé (12.7.2016)

V rámci projektu Česko-japonské společnosti – Kaligrafie pro Motol jsme přednášeli o japonské lukostřelbě v krásném areálu kláštera v obci Klášter Teplá, kde se koná ozdravný pobyt pro děti, které prošly léčením.

4 položka(ek)

Dny japonské kultury 2016 v ZOO Plzeň (21.-22.5.2016)

21. a 22. 5. 2016 jsme se účastnili již 10. ročníku Dnů japonské kultury v Plzeňské ZOO. Děkujeme za možnost předvést něco z našeho umění.

9 položka(ek)

Další břehy 2016 – Opava (24.4.2016)

Na festivalu Další břehy v Opavě jsme spoluvytvářeli večerní program na téma Japonsko. Nejprve obřadní výstřely, potom komentovaná ukázka střelby. Podle ohlasů a vlastního pocitu věříme, že jsme do sportovní haly přivolali tu správnou atmosféru. Také díky kontrastu s hřmícími bubny, které večerní program otevíraly.

8 položka(ek)

 

Bydlíte mimo Prahu a chcete studovat kjúdó?

Zaujaly vás naše aktivity a chtěl/la byste se kjúdu též věnovat, ale nemůžete pravidelně dojíždět do Prahy na naše keiko?

Jsme připraveni Vám pomoci dojížděním k Vám. Pokud vytvoříte skupinu alespoň 5 zájemců a ve Vašem okolí zajistíte tělocvičnu či jiný prostor, zkušenější z nás u Vás mohou vést keiko. Je nás již dost, abychom mohli poskytnout pravidelnou výuku. Na konkrétních podmínkách se dohodneme.

Klíčová je především místnost. Ta by měla mít především kvalitní podlahu, protože při kjúdu se dost kleká na zem. Pro úplné začátečníky není limitující velikost, protože zpočátku se střílí maximálně na terč vzdálený cca 2 m. Výška stropu je ovšem nutná minimálně 3,5 m. Pokročilejší, kteří se propracují až ke střelbě na terč, budou potřebovat prostor o délce minimálně 32 m.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, ozvěte se nám na uvedené kontakty, pokusíme se vytvořit Vám odpovídající podmínky.